Wkładki komputerowe CAD/CAMWkładki komputerowe CAD/CAM

Te wkładki to idealna proporcja między dokładnością i precyzją wykonania a ceną. Wykonywane są na podstawie trzech badań komputerowych i badania fizjoterapeutycznego. Kluczowym jest dynamiczne badanie chodu, które umożliwia wychwycenie wszelkich nieprawidłowości. Jest ono podstawą do projektu wkładek, ponieważ przeważnie służą one do chodzenia a nie do długotrwałego stania. Możliwe do wykonania z około kilkudziesięciu różnych materiałów, zarówno wielo jak i jedno warstwowych. Wszystkie wkładki pokrywane są jednym z kilku wzorów specjalnych materiałów zawierających w sobie jony srebra.

Tak w skrócie wygląda proces produkcji wkładek komputerowych CAD/CAM:

1. Umówienie się na wizytę przez rejestrację. Czas całego badania trwa od 10 do 20 minut. Warto wcześniej umówić się, w celu uniknięcia zbędnego oczekiwania
2. Prowadzony jest wywiad i badanie fizjoterapeutyczne.
3. Prowadzone jest badanie statyczne obciążeń i skóry stopy na podoskopie cyfrowym o wysokiej rozdzielczości
4. Prowadzone jest badanie sił reakcji podłoża w statyce.
5. Prowadzone jest badanie sił reakcji podłoża w dynamice, czyli podczas chodu, przy użyciu platformy tensometrycznej.
6. Przy uwzględnieniu wyników tych 4 badań odbywa się proces projektowania wkładek na komputerze oraz wybór konkretnego materiału z którego wykonane będą gotowe wkładki.
7. Gotowy projekt trafia do naszej frezarki, który precyzyjnie i dokładnie odwzoruje go w danym materiale.
8. Taki surowy produkt trafia do wykończenia gdzie technik wykleja i szlifuje wkładki.
9. Wkładki dopasowywane są do butów klienta na jego życzenie

Taki proces gwarantuje doskonałe wkładki. Dzięki możliwości cyfrowego projektowania, możemy osiągnąć dowolny kształt. Koślawości, bolesne modzele i stopa cukrzycowa nie stanowią już problemu. Również dzięki temu systemowi możemy zaproponować wkładki do dowolnego sportu, począwszy na wkładkach dla biegaczy przez sporty zespołowe a na kolarstwie skończywszy.