Zaopatrzenie stopy cykrzycowej

Za dział odpowiadają:

Krzysztof-Jerzy-Nowak-2150Artur-Mickie-2150Leszek-Lojewski-2150

Zaopatrzenie Ortopedyczne w Zespole Stopy Cukrzycowej

Zespół stopy cukrzycowej (ZCS) to wyjątkowo ciężkie schorzenie, którego zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne jest niezbędne do poprawnego wyleczenia zespołu objawów. U nas w Zakładach jesteśmy w stanie pomóc pacjentom którzy często latami mają problemy z doborem butów i wkładek. Często poprzez złe, nie do końca przebadane obciążenie stóp i to jak siły reakcji podłoża rozkładają się na powierzchni stopy, rany powracają. Jest to sytuacja uciążliwa, niebezpieczna i niekomfortowa dla pacjenta. Spada jego jakość życia oraz uczestnictwo i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Jesteśmy w stanie wykonać takie obuwie, uzupełnione wkładkami odciążającymi, które zapobiegało będzie nawrotowi owrzodzeń. Takie obuwie powinno spełniać szereg wymogów:

  • Sztywna podeszwa (wzmocniona stalkami) z rockerem/kołyską,
  • wysoka cholewka, najlepiej sznurowana, która zminimalizuje tarcie wewnątrz buta,
  • wysokie czubki, dzięki którym gruba i miękka wkładka zmieści się do buta, bez efektu wciskania go na siłę i ranienia grzbietowej powierzchni palców stopy,
  • specjalistyczna wkładka odciążająca – takie wkładki u nas w zakładzie wykonujemy przy wykorzystaniu dwóch technologii.

CAD/CAM wykorzystywany jest przy 90 % przypadków. Wkładka na odlewie gipsowym, to pozostałe 10% przypadków gdzie niemożliwe jest pobranie miary matą tensometryczną. Przy wykonaniu tego typu wkładek nie korzystamy ze skanera 3D, ponieważ tego miara powinna być brana pod pełnym obciążeniem pacjenta.

Za dział odpowiadają:

Krzysztof-Jerzy-Nowak-2150Artur-Mickie-2150Leszek-Lojewski-2150