Stopy protezowe

Stopy protezowe

Stopa to niezwykle ważny element protezy kończyny dolnej.

Dlatego w naszej ofercie znajduje się pełen zakres stóp protezowych. Od tych najprostszych od tych skomplikowanych, mających na celu jak najdokładniejsze odwzorowanie chodu fizjologicznego. Prosimy zapoznać się ze szczegółowymi opisami poniżej.

Otto Bock 1S101 – Stopa SACH
(Solid Ankle Cushion Heel) Tradycyjna stopa stosowana przy stopniach ruchomości 1 i 2. To zaopatrzenie najczęściej wybierają ludzie starsi, którzy przyzwyczajeni są to tak funkcjonującej stopy protezowej. Istnieje możliwość wyboru barwy i kształtu stopy SACH.

stopa-protezowa-Otto-Bock-1S101–Stopa-SACH

Otto Bock 1D10
Stopa dynamiczna firmy Otto Bock to sprzęt o nieco lepszej charakterystyce dynamicznej (przetoczenie) niż stopa SACH. Przystosowana również do mobilności 1 i 2.

stopa-protezowa-Otto-Bock-1D10

Otto Bock 1C30 TRIAS
Stopa wykonana z włókna węglowego. Standardowy i najczęściej wykorzystywany model stopy. Charakteryzuje się dobrymi właściwościami dynamicznymi. Jest lekka i łatwo się do niej przyzwyczaić. Adaptuje się do zmiany prędkości chodu i do zmian ukształtowania terenu. Zaprojektowana dla mobilności 2 i 3.

stopa-protezowa-Otto-Bock-1C30-TRIAS

Otto Bock 1C40 C-Walk
Stopa z włókna węglowego. Jest to kolejny model firmy Otto Bock przy którego budowie wykorzystany został carbon. W porównaniu z poprzednim modelem 1C30 Trias ta stopa przystosowana jest do aktywności 3 i 4 . Zbudowana z piór węglowych i tytanowego pierścienia. Dzięki jej budowie możliwe jest rekreacyjne uprawianie sportu.

stopa-protezowa-Otto-Bock-1C40-C-Walk

Otto Bock 1C60 (rodzina stóp)
Triton Harmony, Triton vertical Shock, Triton Low Profile, Triton Heavy Duty

Są to najwyższe modele stop firmy Otto Bock w ofercie. Podzielone przodostopie, wysokiej jakości elastyczne włókno węglowe, adaptery umożliwiające modyfikację i wysoka wytrzymałość to tylko niektóre zalety tej stopy. Wielokrotnie nagradzany model dopasowany do potrzeb niemalże wszystkich. Poszczególne modele z amortyzatorem, wzmacniane do ciężkich prac czy też niskoprofilowe dla dłuższych kikutów to niewątpliwy dowód na to że firma Otto Bock myśli o wszystkich pacjentach. Stopa dla mobilności 3 i 4.

stopa-protezowa-Otto-Bock-1C60

1C20 PRO SYMES
To stopa z włókna węglowego przeznaczona specjalnie dla amputacji Syme oraz niektórych amputacji Pirogoffa. Jej wysokość to 43 mm wraz z adapterem co czyni ja idealnym rozwiązaniem do tego typu amputacji. Dodatkowo zapewnia wysoką dynamikę chodzenia i możliwość bezstresowego poruszania się po nierównych powierzchniach. Stopa dla mobilności 2 i 3.

stopa-protezowa-1C20-PRO-SYMES